Dziś jest niedziela, 15.09.2019, imieniny Albina, Nikodema
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Klub Sportowy Grom Malanów » Aktualności » Program „Klub 2018”

Program „Klub 2018”

Program „Klub 2018”

Klub Sportowy Grom Malanów już 3 rok z rzędu korzysta z dofinansowania przyznawanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu „Klub”. Głównymi celami w/w programu są m.in. upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej oraz optymalizacja wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Jak łatwo zauważyć Ministerstwo postanowiło wspierać kluby, które mimo wielu trudności swoją działalność opierają głównie na szkoleniu dzieci i młodzieży, a nie prowadzeniu tylko drużyn seniorskich. Zgodnie z założeniami programu klub jednosekcyjny (prowadzący zajęcia w jednej dyscyplinie sportu) mógł otrzymać kwotę 10.000 zł, natomiast klub wielosekcyjny (prowadzący zajęcia w kilku dyscyplinach sportowych) – 15.000 zł. Dofinansowanie można przeznaczyć wyłącznie na wynagrodzenie trenerów oraz zakup sprzętu sportowego lub organizację obozu sportowego.

Dzięki otrzymanemu w tym roku dofinansowaniu oraz wsparciu ze strony rodziców naszych zawodników udało się po raz kolejny zorganizować pięciodniowy obóz sportowy. W dniach 17-21.07.2018 r. 26 osobowa grupa młodych piłkarzy wraz z trenerami przebywała w Ośrodku Sportowa Osada w Burzeninie. Sprzyjająca pogoda oraz atrakcyjne zajęcia były dla naszych zawodników doskonałym relaksem po wyczerpującym sezonie ligowym.

Mamy nadzieję, że także w następnych latach KS Grom Malanów, dzięki wsparciu z Programu „Klub” będzie mógł organizować dla swoich zawodników równie atrakcyjne wyjazdy.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności